Inginer Geodez Topograf

Recrutez pentru client, în departamentul de topografie inginerească, Inginer Topograf – nivel mediu

Responsabilități vor include:

  • Efectuarea măsurătorilor cu stația totală (tip cadastral)
  • Efectuarea măsurătorilor cu GPS-ul
  • Trasarea limitelor de proprietate
  • Realizarea executării măsurătorilor și efectuarea trasărilor (pentru lucrările de tip șantier)
  • Realizarea executării măsurătorilor și montajul de UCC
  • Realizarea măsurătorilor de tip scanare 3D
  • Întocmirea proceselor verbale de trasare limită proprietate
  • Întocmirea proceselor verbale de trasare în șantiere
  • Pregătirea necesarului de aparatură pentru lucrarea la care este asociat
  • Efectuarea măsurătorilor cu stația totală (tip plan de situație planimetric și altimetric)
  • Efectuarea măsurătorilor cu nivelă digitală
  • Executarea în teren a măsurătorilor pentru rețelele de înaltă precizie (pentru șantiere)
  • Executarea în teren a trasării elementelor proiectate (șantiere)
  • Prelucrarea măsurătorilor / compensarea rețelelor de înaltă precizie (pentru șantiere)
  • Prelucrarea măsurătorilor / compensarea de tip stație totală și GPS
  • Redactarea planurilor de situație planimetrice și altimetrice (pentru proiectare)
  • Redactarea planurilor de situație planimetrice (pentru cadastru)
  • Prelucrearea proiectelor tehnice (șantiere) și întocmirea planului de trasare
  • Realizarea planurilor de situație / relevee as-built

Cerințe:

  • Studii superioare în inginerie geodezică,
  • Experiență relevantă în lucrul cu echipamente topografice moderne și software specializat de tip CAD;
  • Cunoștințe solide în domeniul topografiei și a metodelor de măsurare;
  • Abilități excelente de interpretare a hărților și diagramele topografice;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii și clienții;
  • Atenție la detalii și abilități bune de rezolvare a problemelor;
  • Cunoașterea legislației și a reglementărilor în domeniul construcțiilor și topografiei.
  • Beneficii
  • Creștere profesională continuă într-o companie în continuă dezvoltare
  • Salariu conform competențelor tehnice

Detalii

  • Tip : full time
  • Locatie : Bucuresti

Dincolo de CV sau profil profesional este omul. Îmi face placere să caut candidați, să le descopar talentele, competențele, iar când plasez candidatul potrivit în rolul potrivit și există acea compatibilitate, eu sunt foarte fericită.

Contact

Bucuresti, Romania
Telefon: 0745139925

Social media